مثل قهوه باشيد
دوشنبه 2 2 1392 15:8
مادري سه قابلمه به يك اندازه را روي سه شعله‌ي يكسان قرار داد و در هر كدام به مقدار مساوي آب ريخت. در ظرف اول يك هويج، در ظرف دوم يك تخم‌مرغ و در ظرف سوم چند دانه قهوه ريخت و به مدت زمان يكسان محتواي آن سه ظرف را حرارت داد. بعد بچه‌هاي خود را صدا زد و گفت: از اين آزمايش چه نتيجه‌اي مي‌گيريد؟  بچه‌ها در مقابل سوال مادر جواب قانع‌كننده‌ و با معنايي نداشتند. مادر توضيح داد: در اين عالم آدم‌ها در غبار زندگي، در جوش و خروش‌ها و چالش‌ها و سختي‌هاي زندگي يكسان نيستند.

برخي از آدم‌ها مثل هويج هستند تا درون يك مشكل قرار  نگرفته‌اند سفت و محكم‌اند ولي به‌محض اينكه در جوش و خروش زندگي قرار مي‌گيرند شل مي‌شوند و خود را مي‌بازند. فرزندان عزيزم لطفا در مسير زندگي مثل هويج نباشيد.

 برخي از آدم‌ها در زندگي عادي و روتين زندگي شل هستند به‌محض آنكه با مشكل يا مشكلاتي برخورد مي‌كنند سفت مي‌شوند و حداقل خود را نگه مي‌دارند (مثل تخم‌مرغ). بچه‌ها مثل تخم‌مرغ نباشيد.
قهوه

اما برخي آدم‌ها در بلاها و سختي‌ها نه‌تنها خود را نمي‌بازند، بلكه به محيط هم انرژي مي‌دهند، آن‌ها از محيط اثر نمي‌گيرند بلكه محيط را عوض مي‌كنند. آن‌ها مثل قهوه عمل مي‌كنند.تمام محيط را تحت تاثير خود قرار مي‌دهند، تمام محيط را معطر مي‌كنند. به زندگي آب و رنگ و طعم مي‌دهند و اين‌ها هستند كه زنده مي‌مانند و زندگي‌ساز هستندفرزندانم لطفا مثل قهوه باشيد.
برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 254567
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss